!!!!!!!!!!!!! Morze... Pasja, która pokochasz... Wypłyń na głębię... :))) !!!!!!!!!!!!!
niedziela, 24 kwietnia 2011
sobota, 2 kwietnia 2011
Chorwacja 2011 – MAJÓWKA dla singli
Trasa: Sibenik – Skradin (Wodospady Rzeki Krka) – Vodice – Primosten – Vis – Hvar – Trogir – Sibenik
Termin: 30 kwietnia - 7 maja 2011
Jacht: Elan 431
Cena: 1750,00 PLN
Cena rejsu obejmuje wszystkie koszty rejsu, nie stosujemy tzw. „kasy jachtowej” – Uczestników nie obowiązują żadne dopłaty podczas rejsu.
Zapytania i wstępne zgłoszenia do mnie:
Termin: 30 kwietnia - 7 maja 2011
Jacht: Elan 431
Aby wziąć udział w rejsie, nie trzeba mieć umiejętności żeglarskich ani doświadczenia!
Informujemy, że rejs odbędzie się po wykupieniu miejsc przez min. 8-miu Uczestników na jachcie.
1. OPIS TRASY
Dzień 1 – sobota
Rozpoczynając rejs w Sibeniku wpływamy w kanion rzeki Krki i od razu dzięki zaskakującym krajobrazom czujemy się jak odkrywcy, by dotrzeć do przesiąkniętego żeglarskim klimatem miasteczka Skradin. Wzdłuż nabrzeża znajdują się konoby (lokalne knajpki), w których można długo rozkoszować się miejscowymi winami i lokalną kuchnią ze słynną dalmatyńską szynką prsut. Pierwszą noc na jachcie spędzimy w marinie.
Dzień 2 – niedziela
Skorzystamy z niepowtarzalnej okazji dotarcia do wodospadów rzeki Krki drogą wodną (statek Narodowego Parku Rzeki Krki bezpłatnie dowozi turystów do kas biletowych, od których rozpoczyna się zwiedzanie) podziwiając po drodze bujną roślinność. Wędrując wśród kaskad wodospadów doświadcza się niesamowitych przejść tuż nad płynącą wodą. Po powrocie znad wodospadów wyruszymy w morze kanałem św. Anny. Zobaczymy po drodze niespotykane gdzie indziej, wykute w skale schrony dla kutrów marynarki jugosłowiańskiej. Mijając fort osłaniający wejście do Sibenika wpłyniemy na błękitne wody Adriatyku. Po południu wpłyniemy do ruchliwego kurortu Vodice, w którym znajdziemy niecodzienny zabytek – trójpoziomową wieżę Ćoricia pozostałą po XVI-wiecznych murach obronnych. Wieczorem zaprasza nas nadmorska dyskoteka.
Dzień 3 – poniedziałek
Opuścimy Vodice i pożeglujemy wśród malowniczych wysp, dopływając po południu do małego miasteczka Primosten. Warto pospieszyć się, by przed zmierzchem poprzez tarasowo wzniesioną starówkę dotrzeć do kościoła na wierzchołku wyspy. Tylko tam można podziwiać tak niesamowity zachód słońca.
Dzień 4 – wtorek
To dzień dla odważnych i ciekawych. Wypłyniemy na pełne morze i pożeglujemy na wyspę Vis. A czy horyzont jest naprawdę okrągły? – przekonają się ci, co popłyną. Po dniu pełnym żeglarskich wrażeń czas na ląd, zwłaszcza że na tej wyspie spotkamy najlepsze wino w Chorwacji. Zatrzymamy się w mieście Vis – warto zagłębić się w uliczki i lokale starówki.
Dzień 5 – środa
Dzień rozpoczniemy od krótkiego postoju przy skalnych bunkrach mogących pomieścić stumetrową łódź podwodną. Następną atrakcją tego dnia będzie słynąca z największej liczby słonecznych dni w roku lawendowa wyspa Hvar, której miasto bogate jest w zabytki z czasów wpływów weneckich, zachęcające do spacerów marmurowymi ulicami starówki. Na śmiałków czeka niezdobyta twierdza górująca nad zatoką, a w nagrodę otrzymamy prześliczną panoramę okolicy. Wieczorem zakotwiczymy w zatoce Vinogradisce przy lokalnej konobie serwującej krewetki oraz kalmary.
Dzień 6 – czwartek
Przed nami Split. Rzymski cesarz Dioklecjan nie bez powodu właśnie tutaj wzniósł swój pałac, o czym przekonują się liczni zwiedzający. Przekonajcie się i Wy. Wybierzemy się na spacer miastem, które przy pomocy wielu zabytków samo opowie Wam swoją historię. Miłośników lokalnych wyrobów zaprasza targ. To właśnie na targ do Splitu zjeżdżają się mieszkańcy okolicznych wysp. Tylko tam znajdzie się najlepszą oliwę, zioła, sery, nalewki, wina i wiele innych cieszących podniebienie produktów. Pożegnamy Split i pożeglujemy do mariny Seget w Trogirze.
Trogir słynie z zabytkowej starówki (wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO) – to idealne miejsce na romantyczny spacer w labiryncie wąskich uliczek i odpoczynek w małej kawiarence. Dzięki kamiennej zabudowie doświadcza się kojącego chłodu. Warto też zwiedzić pozostałości twierdzy weneckiej.
Dzień 7 – piątek
Opuścimy Trogir, by pożeglować z powrotem do Sibenika. XI-wieczny Sibenik to jedyne w Chorwacji miasto, którego starówka przypomina olbrzymie schody. Kusi ono zabytkami, odwiedzić warto XV-wieczną katedrę zbudowaną wyłącznie z kamienia i marmuru bez użycia drewna. O potędze miasta świadczą górujące nad nim trzy twierdze. Warto wspiąć się na jedną z nich, by podziwiać zachód słońca oraz przepiękną panoramę wysp Dalmacji, pomiędzy którymi żeglowaliśmy.
Dzień 8 – sobota
Cena: 1750,00 PLN
Cena za miejsce w mesie: zniżka 20% od ceny podstawowej. Cena dotyczy jednego miejsca w mesie, przy zakwaterowaniu razem z Kapitanem Jachtu.
Cena rejsu zawiera:
- 7 noclegów na jachcie,
- 7-dniowe pełne wyżywienie (śniadania i obiadokolacje przygotowywane przez Uczestników z produktów zakupionych przez nas w Polsce, w tym napoje: kawa, herbata, woda mineralna),
- ubezpieczenie turystyczne (KL 10.000 euro, NNW 2.000 euro, bagaż podróżny 200 euro),
- opiekę Kapitana Jachtu,
- paliwo do jachtu,
- wszelkie opłaty portowe.
Cena rejsu obejmuje wszystkie koszty rejsu, nie stosujemy tzw. „kasy jachtowej” – Uczestników nie obowiązują żadne dopłaty podczas rejsu.
Cena nie zawiera:
- kosztów dojazdu i powrotu z Chorwacji,
- lokalnego podatku wprowadzonego w 2009 r. w wysokości 1 euro dziennie od osoby (7 euro za 1 os. za cały rejs, płatne u Kapitana Jachtu),
- biletów wstępu do muzeów i ew. pozostałych parków narodowych,
- kosztów usług dodatkowych i wycieczek fakultatywnych.
Od Uczestników rejsu przy zaokrętowaniu pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 euro (płatna u Kapitana Jachtu)
DOJAZD
Transport realizowany jest luksusowymi autokarami renomowanej firmy Retman (klimatyzacja, TV, WC) z Warszawy, Wrocławia i Katowic. Gwarantujemy możliwość wykupienia transportu w cenie 400,00 zł w przypadku dokonaniu zapisu na rejs na 30 dni przed rozpoczęciem rejsu. Podkreślamy, że transport odbywa się na warunkach określonych przez przewoźnika. M.in. oznacza to, że z Warszawy lub z Wrocławia Uczestnicy rejsu mogą być dowiezieni do Katowic tzw. „antenką” (i analogicznie z powrotem).
Istnieje możliwość dojazdu we własnym zakresie, w porcie jachtowym można zostawić samochód na parkingu (niestrzeżonym). Orientacyjny koszt tygodniowego postoju – ok. 35 euro.
Wyżywienie podczas dojazdu i powrotu z Chorwacji we własnym zakresie.
Opis jachtu Elan 431:
– rok produkcji: 1997-1998
– długość: 13,45 m
– szerokość: 4,00 m
– zanurzenie: 1,95 m
– wyporność: 8.200 kg
– powierzchnia żagli: 89,00 mkw.
– koło sterowe
– echosonda
– wiatromierz
– GPS
– UKF
– moc silnika: 50 KM
– ciepła i zimna woda (pojemność zbiornika na wodę: 360 l )
– radio/CD
Warunki zakwaterowania: Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych oraz w mesie. Dwie kabiny z łóżkami małżeńskimi i dwie z piętrowymi.
Pościel: na wyposażeniu jachtu.
Ręczniki: we własnym zakresie.
Podstawowe środki higieny: na wyposażeniu jachtu.
Korzystanie z toalet: na jachcie znajdują się trzy toalety z prysznicami, z których korzysta się podczas żeglugi. Podczas postoju w porcie korzystanie z toalet jachtowych jest zabronione. Do dyspozycji gości (nieodpłatnie) są dobrze wyposażone toalety i prysznice w portach jachtowych (marinach).
Zapytania i wstępne zgłoszenia do mnie:
mail: mariusz.woyda@gmail.com
GG: 9851
Subskrybuj:
Posty (Atom)